Travel

Longwood Christmas

If you are sitting at home, wondering what you should do in the Christmas season, well here I have a tip for you…visit the Longwood Gardens!

You can find Longwood Gardens in the Kennett Square, Pennsylvania. We visited this beautiful botanical garden during the Thanksgiving weekend.

In the Christmas season, Longwood Gardens transforms into winter wonderland with amazing lights, Christmas decorations, magnificent flower displays and spectacular fountain shows.

For sure Longwood Gardens is a wonderful place to stroll around.

IMG_7746

IMG_9677

Záhrady Longwood patria k unikátnym, verejne prístupnym botanickým záhradám. Nachádzajú sa v Spojených štátoch, v Pensylvánii. Prvé arborétum na tomto miesto bolo založené koncom 18. storočia. V roku 1906 pozemky odkúpil Pierre S. du Pont, americký podnikateľ, filantrop a člen prestížnej rodiny du Pont.

V roku 1802 Éleuthère Irénée du Pont emigroval z Francúzska do Ameriky, kde začal podnikať ako výrobca strelného prachu. Spoločnosť Du Pont sa časom rozrástla na jednu z najväčších firiem v oblasti chcemickej výroby. Spoločnosť vyrábala a stále vyrába farby, farbivá a plasty a boli do práve vedci tejto spoločnosti, ktorí vynašli nylon, Kevlar a Teflon.

Ale vrátme sa späť k pánovi Pierre S. du Pont. Ten najprv vôbec nemal v úmysle vytvoriť záhrady Longwood. Keďže americká smotánka sa v tom čase pretekla, kto dokáže viac ohúriť svojich priateľov, začal postupne budovať záhrady Longwood. Z jednoduchých poľnohospodárskych pozemkov vytvoril jedny z najväčších záhrad v Spojených štátoch.

Každoročne v čase Vianoc záhrady vyzdobia tisíckami svetielok, vianočnými stromčekmi, pridajú nádherné dekorácie a o zážitok máte postarané. V Amerike je atmosféra Vianoc naozaj neopakovateľná. Pri večernej prechádzke sa cítite ako v zimnej rozprávke.

IMG_9680

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: