Travel

Best hiking near NYC

Sometimes we all have this feeling, that we want to escape NYC but don’t have more than a few hours to do so, or only want to use public transport. So, here is an inspiration how to get out of the city for an outdoor adventure!

As we live on the East side of Manhattan, we took a train form the Grand Central Terminal, early in the morning… well, if 9 o’clock is still early for you on Sunday.  The train ride from Grand Central Terminal to the Peekskill  Train Station takes about one hour. The best option is to take free shuttle from the Peekskill Train Station to the Bear Mountain Tollhouse.

The hike takes approximately 3,5-hours, and it is definitely moderate.  The trail is fairly steep in some places, and is well-marked with blue blazes. We made it from the Tollhouse to the Anthony’s Nose peak and experienced amazing look outs on the Hudson River and the Bear Mountain Bridge.

Don’t forget to bring snacks and water, wear good hiking shoes, and let someone know where you’re going. Hope you’ll enjoy!

IMG-7280

IMG-7272

Milujem jeseň…alebo skôr kombináciu studeného vzduchu, nádhernych farieb a slnečných lúčov. Keďže bývame v New Yorku, v rušnej časti Manhattanu, rozhodli sme sa nachvíľu vymeniť veľkomesto za prírodu. Ešte sme tu len pár mesiacov a tak destináciu vybral google. Hľadanou frázou bolo “best hiking near NYC”…

Voľba padla na Camp Smith Trail, len hodinu vlakom z hlavnej  stanice Grand Central Terminal. Balili sme sa až ráno, takže ako vždy sme sa ocitli v časovej tiesni. Ja preto, lebo som ranné motovidlo, a stojím pred zrkadlom dlhšie ako je nutné a manžel preto, lebo sa mu nechcelo v nedeľu skoro vstávať.

Ak by ste očakávali, že si vezmete len drobnosti a najete sa v nejakej vysokohorskej chate, to v Amerike neplatí. Široko ďaleko nie je absolútne nič. Žiadny vysokohorský guláš, kapustnica, ani parené buchty. Naparený bol jedine môj manžel, keď som ho ťahala z postele.

Tak sme ráno balili aj desiatu aj obed, nakrájané jablká, aj tekuté ovocie. Slovenské tradície predsa treba zachovávať aj v zahraničí. Nehovoriac o tom, že táto tradícia hneď vylepšila náladu môjho manžela.

Túru sme začali z Bear Mountain Tollhouse. V podstate hneď od parkoviska sa začalo prudké stúpanie. Pôvodne sme očakávali ľahšiu jesennú prechádzku, avšak miestami to skôr pripomínalo horolezecký výstup.

Trasa bola dobre značená modrými turistickými značkami, aj tak sa nám však v jednom momente podarilo stratiť v lese.

9aa0683072a1328e1a7f9fb90af8acd7

Nestretli sme žiadneho medveďa, vlčie svorky, ani túlavých psov. Duša si oddýchla v slnkom zaliatej prírode, videli sme nové krásne miesta a bezpečne sme sa vratátili domov.

IMG-7278

1 comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: